پاوربانک چیست و چگونه کار می کند؟

پاوربانک چیست و چگونه کار می کند؟

پاوربانک چیست و چگونه کار می کند؟
پاوربانک چیست و چگونه کار می کند؟
پاوربانک چیست و چگونه کار می کند؟ ما در این پست به بررسی پتانسیل های آنها و چگونگی انتخاب صحیح آنها می پردازیم.

پاوربانک چیست و چه چیزهایی را می تواند شارژ کند؟

پاوربانک های همراه از یک باتری ویژه در یک مورد خاص با یک مدار ویژه برای کنترل جریان برق تشکیل شده اند. آنها به شما امکان می دهند انرژی الکتریکی را ذخیره کنید (آن را در بانک واریز کنید) و سپس بعداً از آن برای شارژ دستگاه موبایل استفاده کنید (آن را از بانک خارج کنید). پاوربانک به طور فزاینده ای محبوب شده است زیرا باتری تلفن های محبوب ، تبلت ها و پخش کننده های قابل حمل رسانه محبوب ما از مقدار زمانی که هر روز برای استفاده از آنها می گذرانیم پیشی گرفته است. با نزدیک نگه داشتن یک نسخه پشتیبان از باتری ، می توانید دستگاه (های) خود را در حالی که دور از یک دیواره دیواری قرار دارد ، به روز کنید.

پاوربانکهایی که ما در مورد آنها صحبت می کنیم تقریبا برای هر دستگاه شارژ USB خوب هستند. دوربین ها ، GoPros ، بلندگوهای قابل حمل ، سیستم های GPS ، پخش کننده های MP3 ، تلفن های هوشمند و حتی برخی تبلت ها را می توان از طریق پاوربانک شارژ کرد – تقریباً هر چیزی که از طریق USB در خانه شارژ شود ، از طریق پاوربانک قابل شارژ است – شما فقط باید به یاد داشته باشید که خود را حفظ کنید. پاور بانک هم شارژ شد!

پاوربانک ها همچنین ممکن است به عنوان ایستگاه های برق یا باتری بانک ها نیز شناخته شوند.

چه نوع پاور بانک هایی وجود دارد؟

Cable Chick در دو نوع از سه نوع اصلی پاوربانک که امروزه در بازار یافت می شود ، تخصص دارد:
تخصص ما بانک جهانی جهانی است. آنها در اندازه ها و پیکربندی های بسیاری وجود دارند که می توانند متناسب با نیاز دستگاه شما و بودجه شما تنظیم شوند.
ما همچنین یک نیروگاه خورشیدی با شارژ خورشیدی حمل می کنیم. آنها دارای پنل های فتوولتائیک هستند که می توانند باتری داخلی را هنگام قرار گرفتن در معرض نور آفتاب شارژ کنند. شارژ خورشیدی سریع نیست ، بنابراین آنها معمولاً می توانند از طریق کابل نیز شارژ شوند.
نوع سوم پاوربانک ، مورد باتری با سبک قدیمی است. اگرچه آنها می توانند مفید باشند ، این نوع پاوربانک از سازگاری دستگاه بسیار باریکی برخوردار است ، بنابراین Cable Chick موجودی ندارد.

چگونه یک پاور بانک شارژ کنم؟

به طور معمول ، پاوربانک برای دریافت نیرو از سوکت ورودی اختصاصی برخوردار است. این قدرت می تواند از طریق یک USB در کامپیوتر شما تأمین شود ، اما ممکن است هنگام استفاده از آداپتور سوکت دیواری شارژ سریع تری داشته باشد. ما اکثر اوقات می بینیم که بانکهای برق برای شارژ از یک سوکت Mini یا Micro-USB استفاده می کنند و از جیب های USB به اندازه کامل برای تخلیه استفاده می کنند. در موارد بسیار نادری ، پاور بانکها می توانند از همان سوکت برای ورودی و خروجی استفاده کنند ، اما این نادر است و نباید از هر پاوربانک فرض شود ، زیرا تلاش برای وارد کردن نیرو به یک خروجی می تواند به باتری آسیب برساند. اگر قادر به یافتن سوکت ورودی کاملاً مشخص نیستید ، کتابچه راهنما را بررسی کنید.

بسته به ظرفیت پاور بانک و میزان شارژ فعلی آن ، پر کردن آن می تواند مدت زمان زیادی طول بکشد. به عنوان مثال ، پاوربانک دارای امتیاز 1500 میلی آمپری باید همان زمان تلفن هوشمند شما برای شارژ شدن طول بکشد. برای بانک های بزرگتر ، این زمان می تواند دو برابر ، سه برابر یا چهار برابر شود. بیشتر بانکهای برق هر دو دارای نشانگر LED هستند که می توانند در هنگام ظرفیت بودن نشان دهند و قطع امنیت برای جلوگیری از شارژ بیش از حد و گرمای بیش از حد. هر زمان ممکن باشد ، پاوربانک را از زمان شارژ کامل از اتهام آن خارج کنید ، یا حداقل از جلوگیری از اتصال طولانی مدت پس از اتمام آن جلوگیری کنید. دمای محیط و جریان انرژی نیز بر زمان شارژ تأثیر می گذارد ، بنابراین بهتر است مرتباً آن را از بین ببرید.

برخی از پاوربانک ها با شارژرهای با ظرفیت بالا (مانند نمونه هایی که با iPad ها همراه هستند) به خوبی کار نمی کنند. تلاش برای شارژ سریع پاوربانک از یک شارژر 2A می تواند به مدار داخلی آسیب برساند که تحت پوشش ضمانت نیست.

پاوربانک چقدر طول می کشد؟

این یک سؤال پر بار است. دو امید به زندگی مهم وجود دارد که باید در نظر بگیرید:

تعداد چرخه های شارژ / تخلیه که یک پاور بانک می تواند با اطمینان در طول عمر خود انجام دهد.
پاوربانک چه مدت می تواند شارژ خود را هنگام استفاده نکردن حفظ کند.

جواب نکته اول می تواند بین مدلهای پاوربانک ، اجزای داخلی آنها و کیفیت ساخت آنها متفاوت باشد. ما سعی می کنیم بانکهای قدرت را که کمتر از 500 چرخه شارژ در آنها وجود ندارد ، انبار نکنیم. این امر به شما امکان می دهد تا 1.5 روز قبل از شروع به از دست دادن وسیله ای از پاور بانک ، قبل از شروع قدرت از دست دادن طولانی مدت خود را از دست دهید. بانکهای قدرت بهتر و گرانتر می توانند دوام بیشتری داشته باشند ، در حالی که واحدهای کوچکتر و ارزان تر بسته به نوع درمان آنها ممکن است کوتاه بیایند. بانکهای برق معمولاً روزانه مورد استفاده قرار نمی گیرند ، بنابراین اغلب در الگوهای استفاده در دنیای واقعی بیش از 18 ماه طول می کشد.

نکته دوم به کیفیت مدار کنترلر و سلولهای باتری بستگی دارد. پاور بانک خوب می تواند 3 تا 6 ماه با حداقل ضرر شارژ کند. بانکهای برق با کیفیت پایین ممکن است برای حفظ شارژ مفید بیش از 4 تا 6 هفته تلاش کنند. در این رابطه ، آنچه را پرداخت می کنید دریافت می کنید ، و اگر به منبع تغذیه اضطراری طولانی مدت نیاز دارید ، بودجه خود را افزایش دهید تا اطمینان حاصل کنید که کوتاه نمی آیند. بیشتر بانکهای برق به تدریج تحت تأثیر محیط و نحوه درمان آنها به تدریج شارژ خود را از دست می دهند. به عنوان مثال ، گذاشتن پاور بانک در اتومبیل که در آن دما می تواند تا حد زیادی در نوسان باشد می تواند طول عمر آن را کوتاه کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *